Aby trochę obśmiać, czyli oswoić…

Zwykły wpis

Powrót na łono kraju okazał się szokiem. Wprawdzie w ostatnich dniach pobytu w Katmandu, miałam już okazję poczytać trochę wiadomości „z pierwszych stron portali”, niemniej dopiero bezpośrednie doświadczenie ukazało mi cały bezmiar … no właśnie: czego? Paranoi? Szaleństwa? Zaślepienia? Czuję się nieswojo we własnym kraju, wiedząc że ok. 5mln wyborców popiera ruchy faszyzujące.

Aby trochę obśmiać, czyli oswoić…

W archiwach znalazłam jeszcze jeden felieton naszego kuzyna, Michała Bobrowskiego, świetnego satyryka, a teraz okazuje się również wizjonera i wróża, który już w październiku 2011r., przysłał mi taki tekst.

„Komunikat nr 1.
POUFNE
Do wyłącznej wiadomości członków naszej Partii
1. Pomyślne sondaże wyborcze naszej Partii skłaniają mnie do poinformowania Was, że aktualna nazwa naszej Partii nie oddaje w pełni zadań jakie stawiamy przed sobą po objęciu władzy. Z chwilą oficjalnego ogłoszenia naszego zwycięstwa w wyborach nazwa Partii zostanie zmieniona na
NARODOWO SOCJALISTYCZNA PARTIA PRAWDZIWYCH POLAKÓW
Skrót:
N.S.P.P.P.
2. Z uwagi na zakwestionowanie tytułu „LIDER” w dziele poświęconym naszemu wielkiemu przywódcy (taki tytuł podobno wcześniej nosiła książeczka poświęcona jakiemuś Wałęsie), Komitet Centralny NSPPP nadał dotychczasowemu Prezesowi niepowtarzalny tytuł FIRERA i tak też postanowił zmienić tytuł wspomnianej książeczki.
3. FIRER będzie pełnił swą funkcję dożywotnio.
4. Decyzje FIRERA w sprawach Partii i Państwa wydawane będą jednoosobowo, co przyśpieszy i ułatwi przebudowę Polski w myśl ideałów NSPPP.
5. Nad wprowadzaniem w życie rozkazów FIRERA czuwać będzie C.B.A. – przemianowane na Generalną Emanację Sił Terenowych Albo POlicyjnych
6. Pierwszą czynnością administracyjną nowej władzy będzie wydanie nowych dowodów osobistych z podziałem obywateli na:
A. Prawdziwych Polaków
B. polakopodobnych.
Do tej drugiej grupy zaliczać się będą osoby pochodzenia romskiego, Żydzi, mniejszości narodowe, a także członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej.
7. Ze względu na konieczność dokształcenia kadr partyjnych, powołuje się w Toruniu W.S.P. czyli Wyższą Szkołę Propagandy im dr Goebbelsa z rektorem Ojcem Rydzykiem na czele. Wśród wykładowców Hoffman, Brudziński, Górzyński. Kadrę zagraniczną wzmocnią Kurski i Ziobro. Fundusze na utrzymanie uczelni wyciągnie się z kieszeni pobożnych emerytów.
Bądźcie czujni i czekajcie na następne komunikaty.
Z partyjnym pozdrowieniem: A-hooj!!
FIRER NSPPP
(podpis mało czytelny)”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s