Czwarty czerwca tylko dla wtajemniczonych

Zwykły wpis
Czwarty czerwca tylko dla wtajemniczonych

Dziś mija 29 rocznica WYBORÓW, które na zawsze zmieniły nasze życie. Opozycja milczy. FB wypowiada się nielicznie. Zaplanowane jest wydarzenie pt.: „Europo! Nie odpuszczaj„, które obawiam się, nie będzie sukcesem, bo nawet trudno znaleźć o nim jakąkolwiek informację  – widocznie przeznaczone jest tylko dla wtajemniczonych.

Czy na prawdę tylko nieliczni pamiętają, że (prawie) 30 lat temu wszyscy poczuliśmy podmuch wolności?, że skrzydła rosły nam u ramion?, że widzieliśmy, że to JUŻ i że nikt i nic TEGO nie zmieni. Mój mąż (wówczas narzeczony) zasiadał w komisji wyborczej w liceum Batorego. Biegałam do niego z kanapkami i byłam bardzo dumna, choć z drugiej strony takie zaangażowanie, wydawało mi się całkowicie oczywiste. Moja komisja była na drugim końcu Warszawy. Pojechałam tam oczywiście by zagłosować – były to moje pierwsze wybory na które poszłam. Poprzedniego dnia bawiliśmy się do rana, na weselu przyjaciół (Edyta i Jacek, wszystkiego dobrego z okazji rocznicy!), ale wtedy jeszcze człowiek szybko się regenerował. Świat błyszczał i od teraz zawsze miało być już PIĘKNIE.

Teraz „pięknie” nie jest (choć pogoda za oknem nas rozpieszcza) i nic nie zapowiada zmian. Najwyraźniej nikomu z opozycji nie zależy by przypomnieć tamto zwycięstwo, przypominać nas samych, gdy byliśmy dobrymi ludźmi, zjednoczonymi i uśmiechniętymi. Brak lidera? Brak chęci? Brak pomysłu? A może wszystko razem.

Życzę nam wszystkim, abyśmy jeszcze kiedyś mogli wspólnie się cieszyć z takiej chwili jak ta, która była naszym udziałem 04 czerwca 1989 roku.

A jak Wy pamiętacie tamten dzień?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s